Kamera do auta vás dokáže ochránit od pokuty

V dnešní době vyhledává digitální kamery do automobilů stále více řidičů, jedná se o velice žádané příslušenství. Velké množství řidičů si toto zařízení pořizuje pouze ze zábavy, ale pokud by se stala dopravní nehoda, digitální kamera do automobilu slouží jako důkazní materiál.

Digitální kamery do auta si vysloužily označení černá skříňka. Pokud se poohlížíte po nějaké kameře, mějte na paměti, že v obchodech se nachází velké množství tohoto zboží s širokým cenovým rozpětím a rozdílnou spolehlivostí a kvalitou záznamu. U kvalitních kamer narazíte většinou na vyšší cenu, ovšem záznam se vyznačuje vysokým rozlišením, a tak není problém přečíst registrační značku i z mnoha metrů. Závodníci na okruzích také často využívají digitálních kamer, a to kvůli tomu, že po nahrání jízdy si mohou pustit záznam a tak zhodnotit chyby, kterých se dopustili.

Digitální autokamery jsou zařízení menších rozměrů, které se napájí z autozapalovače. Kamera se připevní na sklo, ať na přední, nebo zadní, a pokud by se stala nehoda, vše zaznamená. Videa jsou nahrávána na paměťovou kartu a v případě jejího zaplnění se začnou stará videa automaticky přehrávat těmi novými, takže je nemusíte ručně mazat. Cenové rozpětí těchto kamer je velice široké, můžete si zakoupit kamerku přibližně za tisíc korun, ale kvalitnější zařízení pořídíte asi za čtyřnásobek. Velmi oblíbenou se také stala kamera do auta s GPS nebo kamera s nočním viděním. Kamera do auta s GPS se samozřejmě prodává za vyšší cenu, než je tomu u obyčejné kamery. Můžete si ji pořídit zhruba od čtyř tisíc korun. Kamera do auta s GPS slouží k tomu, že dokáže zaznamenat polohu vašeho vozu, a poté co záznam přehrajete do počítače, se budete moct na mapě podívat, jakou trasu jste ujeli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.