Na trh přichází osmiportový přepínač TP-Link s funkcí PoE

TP-Link pod modelovým označením TL-SG1008P představuje stolní přepínač, jenž je vybaven celkově osmi gigabitovými porty. Čtyři z těchto portů pak uživatelům poskytují možnost napájet různá zařízení po ethernetovém kabelu.

Taková funkce je obecně známa pod anglickou zkratkou PoE. Přepínač TL-SG1008P bez jakéhokoliv zásahu uživatele detekuje přístroje, které podporují standard IEEE 802.3af a dodá jim dostatek elektrické energie, a to prostřednictvím jediného kabelu v kombinaci s daty. Taková funkce se pak dá využít především tam, kde není možné energii dodat jinak, tj. například nejsou dostupné elektrické zásuvky. Flexibilita takového řešení se hodí třeba pro připojování IP kamer, IP telefonů nebo přístupových bodů.

Vzhledem k podpoře standardu IEEE 802.3af je k dispozici 15,4 wattu na každý ze čtyř napájených portů (celkově jde ale maximálně o výkon 53 wattů). LED indikátory umístěné na přístroji zobrazují aktivitu, aktuální stav linky, rychlost a stav odběru energie. Instalaci přepínače TP-Link TL-SG1008P zvládne i laik. Zařízení s líbivým designem, který je vhodný pro jakoukoliv kancelář, je doplněno externím zdrojem napájení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.