Co můžete znát o MBA

MBA může být často považovaný za perfektní nástroj, který může posunout člověka v jeho kariéře do jiných výšin. Žáci kurzů MBA ví, že rozvoj jejich vědomostní obsah jim pomůže zmocnit se příležitostí, na které by pak museli velmi dlouho čekat.

Věří rovněž, že vzestup v práci, jenž titul MBA přináší, zdůvodní težkou dřinu, dlouhé dny a spoustu nastudovaných skript a dokončených úkolů. Ve naprosté většině případů je tomu opravdu tak. MBA se určitě odlišuje od vzdělání, které mnoho lidí zatím získala, ať již se to dotýká předmětů, způsobu výuky, společné návaznosti výuky i konečného cíle výuky. Mnoho z nás je zaměstnáno v oboru, který nemá téměř nic společného s jejich původním zaměřením vyučování na univerzitě. Nebo se vzdělání, který získali, využije na některé oblasti jejich podnikání, ale ne pro každého. Kariéra je pro ně postupem z hlavního zaměstnání do vedlejšího, kde soupeří s hodně jinými se stejnou kvalifikací a zázemím. MBA absolventovi umožní posunout se do jiné uroveň zaměstnání nebo profesních příležitostí. Umožní člověku excelovat nad jinými a to způsobem, kterého si mnohé podniky všimnou.

Může se to nazvat tak, že mnoho z nás nebo firem si může být vědoma, že vzdělání MBA naznačuje, že jeho majitel mívá alespoň průměrné znalosti o financích, účtování, lidských zdrojích, marketingu, využívání rizik, strategii, řízení výrobního řetězce, převodech a dálších znalostech. Nebo že titul MBA ihned vykazuje o studentovi daleko víc než jeho předešlé tituly ze vyučování ,nebo kterýkoliv jiný vysokoškolský titul. Je-li MBA titul také z kvalitní, akreditované školy, o to lépe, jelikož stejný původ kvality můžeme předpokládat také u studenta samotného. Z toho může být zřejmé, že ne každý MBA je vhodné pro kohokoliv. MBA programy je postavené na standardním jádru výuky nebo předmětů, přesto však je hodně způsobů, kterak se od sebe mohou programy lišit a vyzdvihnout své vlastní výhody.

Škola může na fakultě třeba zaměstnávat několik hvězdných osobností z oboru marketing, což by znamenalo, že by mohlo být výhodné využít její výuku MBA zrovna kvůli této oblasti. Pro potenciální studující bývá důležité, aby si pro sebe a vlastní situaci zvolili dobrý program – takový, který pro ně bude kvalitní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Co můžete znát o MBA

  1. Jana napsal:

    Já studovala v CEMI a pokud se někdo rozhoduje zda studovat MBA, mohu jen doporučit.

Komentáře nejsou povoleny.