Výklad karet

Lidé, kteří vykládají karty se odborně nazývají kartomanti. Spousta z nás se mylně domnívá, že věští pouze budoucnost. Ve skutečnosti jsou často pokládány otázky na současnost a minulost.

Otázky na minulost převážně cílí na události, které tazateli doslova vrtají hlavou a chtějí mít jistotu. Asi nejčastější otázkou je zdali mu byl partner nevěrný anebo lhal.

Přítomností je myšlena spíše blízká budoucnost, anebo otázka určitého rozhodnutí. Například „Mám do toho jít?“, „Pokud se rozhodnu právě takto povede se to?“, „Je vhodný okamžik změnit zaměstnání?“.

Součástí výkladu je běžný i rozbor osobnosti tazatele. Zkušenější kartomant využívá datum narození anebo čtení z ruky. Profesionálové sáhnou po atrologii, která je v mnoha ohledech přesnější a dokáže výklad lépe časově specifikovat.

V České Republice se nejčastěji vykládá z cikánského tarotu, který je jednodušší, ovšem podle profesionálů může nezkušené kartářce při složitějších kombinacích něco utéct. Dalším balíčkem jsou celosvětově oblíbené taroty Rider-Waite (známé jako Rider-Waite-Smith, Waite-Smith či Rider deck). Pochází z roku 1909 a kombinují malou a velkou arkánu. Jedná se o standardní tarotové karty pro pokročilé. Dosahují poměrně přesných výsledků. Ovšem význam jednotlivých kombinací je často důmyslně schován za symboly. Tady už pomohou jen mnohaleté zkušenosti. Na třetím místě v oblíbenosti je malý Lenormand. Tarotové karty původem z francouzské větve. Jsou známé a také někdy zaměňované s legendární Velkým Lenormandem, který je velice obtížný na výklad a pochopení. Množství profesionálních kartomantů co umí vykládat Velký Lenormand u nás rozhodně nepřesáhne tucet.

Anděleské taroty, dračí taroty, tarot lesních víl a podobně jsou spíše sezónní záležitostí, kde forma převažuje nad obsahem.


Výklad karet Tábor
tajemstviosudu.cz
Profesionální výklad karet a prodej esoterického zboží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.