TP-Link uvádí 48portový switch TL-SG3452

Výrobce síťových zařízení TP-Link představuje zcela nový 48portový gigabitový switch s označením TL-SG3452.

Novinka disponuje celkem 48 gigabitovými porty typu RJ45, které nabízejí rychlosti 10/100/1000 Mbit/s, a dále čtyřmi gigabitovými SFP sloty. Výhodou přepínače, který náleží do série JetStream, je vysoká síťová propustnost i rozšířené možnosti zabezpečení či správy na druhé síťové vrstvě.

Switch, který nese úplné modelové označení T2600G-52TS, nabízí kompletní soubor funkcionalit pro síťovou vrstvu L2, jako je protokol 802.1Q pro VLAN, funkce zrcadlení portů, protokoly typu STP/RSTP/MSTP nebo řízení datového toku v souladu se standardem 802.3x. Další funkcionality jsou určené pro údržbu sítě a patří k nim třeba diagnostika připojených kabelů či IGMP snooping pro určování směru multicastového provozu.

K dalším podporovaným funkcím se řadí integrovaný provoz služeb pro přenos hlasu, dat i videa či nastavování priorit pro jednotlivé typy dat, a to včetně nastavení na základě IP nebo MAC adresy, TCP či čísla UDP portu. To zajišťuje čistý přenos hlasových i obrazových dat bez výpadků.

Správa přepínače je možná prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového rozhraní nebo standardní příkazové řádky. Samozřejmostí je možnost chránění komunikace v obou případech prostřednictvím šifrování SSL nebo SSH.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.