Společenské šaty pro každou příležitost

Sem tam se to stane každému. Přistálo vám na stole pozvání na společenskou akci, na níž se budete muset objevit ve společenských šatech či v jiné společenské garderobě. Máte však štěstí, protože hostitel zpravidla oznámí, o jaký typ společenského večírku jde a jak byste se měli obléknout.

Druh události nám pomůže rozhodnout, jestli si vybrat koktejlky či společenské šaty či kostýmek. Jestliže váš šatník podobné kousky neobsahuje, vydejte se do nákupního střediska. A abyste si na večírku nezpůsobila nepříjemné faux pas, máme pro vás několik rad, bez nichž se při výběru formální garderóby neobejdete. Poznáte, že umění dobře se oblékat není tak náročné, jak jste si zprvu mysleli. V případě, že obsahuje pozvání výraz ultra formal, případně white tie, půjde o velmi důležitá večer.

Objevit se na takovém večírku bez společenských šatů je nepřípustné a z toho důvodu byste měli být při volbě šatů opravdu pečliví. Perfektní bývají delší večerní šaty či jiné vysoce elegantní šaty. Jestliže si nejste jistí barevným tónem, vyberte si tmavé barvy. O stupeň méně formální, ale pořád velmi důležitá, bývá i black tie či formal. Mimo společenské róby můžete vsadit také na koktejlky nebo pěkný večerní kostýmek. Tmavých tónů se držet nemusíte, dobrá je také vínová či fialová. Zpravidla nejtěžší bývá výběr oblečení pro akci semi-formal. Pakliže se koná událost ve večerních hodinách, vyberte si koktejlové šaty, boty na podpatku a vkusné zdobené doplňky. Ráno a v odpoledních hodinách bývá nejlepší vysoce elegantní kostýmek.

Pakliže prezentuje hostitel událost jakožto creative black tie, budete moct uplatnit svou důmyslnost a zacílit na žhavé trendy v oblasti módy. Formálním šatům se však nevyhnete – může se jednat o stylový svetr s dlouhou sukní, případně luxusní úplet delšího rázu. Fantazii můžete popustit na uzdě také v případě, když zaznamenáte na pozvánce pojem dressy casual. Tím se ale nerozumí obyčejné kalhoty nebo kraťasy, ale stylové šaty, lesklá halenka nebo krajkový top. Ostudu si neuděláte ani s materiály jako je satén či samet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení a móda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.