TP-Link nabízí dvojici nových Wi-Fi adaptérů

Hned dva nové Wi-Fi adaptéry představil koncem roku ve svém portfoliu výrobce síťových zařízení TP-Link. Každý z nich ale slouží trochu jinému účelu.

Model TP-Link Archer T6E je určen pro rozhraní PCI Express, což znamená, že je určen pro interní využití především ve stolních počítačích. Karta nabízí přenosovou rychlost do zhruba 1 300 Mbit/s ve dvou pásmech (z toho v pásmu 2,4 GHz 400 Mbit/s a v pásmu 5 GHz 867 Mbit/s). Samozřejmostí je dělení frekvenčních pásem používaných pro různé účely.

Tento interní Wi-Fi adaptér pak podporuje standard 802.11ac stejně jako druhý souběžně představený model, TP-Link Archer T1U, který je externí a určený pro zapojení do USB portu. Ten však funguje pouze v jednom frekvenčním pásmu, a to 5 GHz. Všem připojeným zařízením pak nabízí přenosovou rychlost do 433 Mbit/s. Pokud adaptér zapojíte do PC připojeného k síti přes LAN kabel, můžete jej používat v režimu Soft AP, díky čemuž pak slouží jako přístupový bod pro další zařízení (například smartphone či tablet).

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.