Poznejte nevšední dobrodružství ve lvím městě – Singapuru

Singapur je stát v jihovýchodní Asii. Singapur má však k evropské kultuře a civilizaci výrazněji blíže, než k tradiční kultuře asijské. K tomu došlo vlivem kolonizátorů z Británie, díky nimž je exotický Singapur výhradně britskou kolonií.

Aktuálně jde o klasickou republiku, jejíž kouzlo už objevilo spoustu cestovatelů z různých koutů světa. A jaké zajímavosti Singapur poskytuje? Obdivovat je možno vysoké výškové domy, které se skoro dotýkají nebe, užít jedinečné přírody si můžete na některém z 54 exotických ostrovů, které jsou neopomenutelnou součástí tohoto moderního státu, za nákupy můžete vyrazit do megalomanských nákupních pasáží, a zkusit místní velmi originální singapurskou gastronomii je možno v některé z místních restaurací.

Nadšeni budou také obdivovatelé místní historie, ale též společenské zábavy, kterou naleznou v disco klubech. Jedinou nevýhodou, kterou zde můžeme zpozorovat, je bezpochyby nevyzpytatelné počasí. Nejmenší teplota, která byla v Singapuru změřena, činila příjemných 18,5 °C. Teploty v Singapuru a okolních asijských státech šplhají ke skutečně vysokým číslům a zdejší vedro je občas doopravdy neskutečné. Jestliže však máte rádi maximální teploty a neupřednostňujete zimu, bude vám počasí Singapur naprosto vyhovovat. Oslovil vás Singapur bílými plážemi a tropickými ostrůvky? Nebo si chcete prohlédnout místní výškové domy sahající do nebes?

Jestliže zamýšlíte ochutnat nefalšované gurmánské pochoutky anebo zažít tu nejlepší party svého života, kupte si zpáteční letenku a vydejte se prvním letadlem přímo do samotného srdce Singapuru. A právě v této fázi spatřujete složitou překážku. letenky Singapur jsou očividně tou největší investicí vaší luxusní dovolené – alespoň to si spousta návštěvníků mylně představuje. V současnosti ale existují různorodé internetové stránky, které se specializují na rezervaci letenek do více, či méně vzdálených destinací s nemalou slevou

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.