Zvolte ten pravý čas pro refinancování vaší hypotéky

Před pár lety pojem refinancování hypotéky takřka neexistoval. Dnes? Jako by se s nimi roztrhl pytel, a refinancování tak nabízí takřka každá banka. Podívejme se tedy jaké jsou výhody refinancování hypotečního úvěru. Zároveň si řekněme, kdy je na refinancování hypotéky ten správný čas.

Neplaťte za hypotéku víc než musíte

Náklady na splátky hypotéky zpravidla ukrajují poměrně vysoké částky z rodinného rozpočtu. Přitom většina domácností by mohla ušetřit, kdyby změnila banku, u které mají hypoteční úvěr veden. Že je to snadné, ukáží následující řádky. Při refinancování hypotéky si jednoduše vezmete hypotéku u jiné banky, přičemž starý úvěr bude z těchto peněz splacen. Podmínky nové hypotéky by tedy měly být výhodnější než u té stávající. Pokud je refinancování úspěšné, mohou se vám snížit měsíční splátky, popřípadě úrok, který máte bance zaplatit.

Nevrhejte se do refinancování bezhlavě

Pokud jste uzavřeli hypotéku s fixací, a to je velmi pravděpodobné, budete muset počkat, až doběhne doba, na kterou máte fixaci sjednanou. V opačném případě byste totiž museli platit vysoký poplatek za předčasné splacení hypotéky. Tento poplatek je zpravidla tak vysoký, že se kvůli němu nevyplatí hypotéku refinancovat během období fixace. S koncem fixačního období je však třeba začít aktivně vyhledávat výhodnější nabídky bank tak, aby s jeho koncem bylo možné hypotéku převést k jiné bance, a tak ušetřit i tisíce korun ročně za splácení vaší hypotéky.

Další informace nejen o refinancování hypoték najdete na webu http://www.hypoteka-chytre.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.