Přístupový bod od TP-Linku využijí prostory s více uživateli

TP-Link uvádí na trh nový přístupový bod Auranet EAP115, který je určen k montáži na strop a přináší maximální přenosovou rychlost o hodnotě 300 Mbit/s.

Zařízení pro rozšíření dosahu Wi-Fi sítě využijí zejména prostory s více uživat

eli, mezi něž patří třeba hotely, restaurace, školy či obchodní prostory. Jeho výhodou je především možnost napájení prostřednictvím ethernetového kabelu (Power over Ethernet; PoE ve standardu 802.3af), což značně zjednodušuje instalaci.

Pro konfiguraci a správu přístupových bodů je určen software Auranet Controller. V něm lze konkrétně pro model EAP115 nastavit kaptivní portál pro řešení přihlašování jednotlivých uživatelů či získat podrobné statistiky využití sítě.

Přístupový bod nese design svítidla a je možné jej připevnit prakticky kamkoliv na strop nebo zeď. Výhodou je kromě výše zmíněné použité technologie PoE také nutnost fyzické údržby snížená na úplné minimum.

Stejně jako u jiných zařízení TP-Linku je i zde kladen důraz na bezpečnost, která spočívá třeba v šifrování WPA/WPA2, protokolu 802.1X, Multi-SSID pro tvorbu až osmi paralelních sítí pro různé skupiny uživatelů, filtrování podle MAC adres , a podobně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.