Pokladna helloCash zvládne i druhou vlnu LTE

Virtuální elektronická pokladna pro EET helloCash, která byla představena loni jakožto levná, ale plnohodnotná alternativa registračních pokladen, zvládne i druhou vlnu EET.

Elektronická evidence tržeb se do své druhé fáze dostává už 1. března, kdy se se do legislativy navržené resortem financí ministra Babiše a schválené parlamentem i prezidentem musejí zapojit další desítky tisíc podnikatelů, kteří vlastní malo či velkoobchod, a dokonce i ti, kteří vlastní obchod elektronický čili e-shop.

Mnozí z těchto živnostníků, kteří podnikají na hraně udržitelnosti, však usoudili, že vzhledem k očekávatelným nákladům na zavedení potřebných opatření bude lépe „zavřít krám“ a nechat se raději někde zaměstnat. Nebo odejít do zahraničí. Jenže existuje i jiná alternativa.

Tou je helloCash, virtuální registrační pokladna, která ke svému fungování využívá toho, co již většina podnikatelů vlastní – tedy počítače, tabletu nebo smartphonu s připojením na internet. Nejde o žádnou drahou, fyzickou pokladnu, ale o řešení v podobě mobilní nebo webové aplikace, které spustíte na jakékoliv platformě (přičemž mobilní verze je přizpůsobena Androidu a iOS).

K dispozici jsou celkem tři různé varianty, z nichž ta první je zdarma (ale přesto splňuje všechny zákonné požadavky na EET). Střední verze, u níž získáte automatické denní uzávěrky s možností uložení do PDF nebo správu směn, stojí 49 korun měsíčně. Na stále příjemných 149 korun měsíčně pak vyjde verze prémiová, u níž můžete čekat třeba rozhraní pro čtečky čárových kódů, možnost autorizace nebo správu skladových zásob.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.