Na Viasat Nature poběží nová řada seriálu Pro lásku psů

Na kanálu Viasat Nature bude možno zhlédnout třetí řadu seriálu Pro lásku psů. Ten uvádí britský komik Paul O’Grady.

Oceňovaný seriál diváky provede příběhy zvířat v nouzi, která se nějakým způsobem dostala do psího útulku v londýnském Battersea a dalších dvou různých útulků patřících pod stejnou organizaci. V těch dostávají opuštění psi druhou šanci. Paul O’Grady provádí seriálem společně se dvěma veterináři Shaunem a Philem a dvěma etology, tedy specialisty na zvířecí chování, Ali a Brianem.

V České republice se péči o opuštěná zvířata věnuje zhruba 200 útulků, kterými každý rok projde několik tisíc psů a koček. Podle statistik se zhruba 50 % nalezenců vrací ke svým původním majitelům, třetinu se podaří „udat“ novým páníčkům a ostatní zvířata dožijí v útulcích. Náklady na provoz útulku se u nás pohybují řádově v milionech korun, přičemž do této částky jsou zahrnuty náklady na krmení, veterinární péči o zvířata či energie a mzdy zaměstnanců útulku.

Pokud vás zajímá, jak to funguje ve Velké Británii, pusťte si kanál Viasat Nature, kde seriál Paul O’Grady: Pro lásku psů poběží každé pondělí mezi 6. dubnem a 11. květnem 2015 od 19:05.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.