Studium vysoké školy na Slovensku

Budoucí maturanti mají teď starostí nad hlavu. Důležitě předměty, maturity a také pro mnohé rozhodování kam na vysokou školu. Právě nyní si již hodně studentů podalo přihlášku na svou vysněnou školu. Mnoho vysokých škol se studijnými obory, které jsou nejvíc žádané mnělo termín podání přihlášek do konce března. Hodně vysokých škol a jejich fakulty ale má poslední termín do konce dubna. Proto i když jste si poslali přihlášku na svou školu, je nutné myslet na možnost, že se na ní nedostanete. Proto si podejte nejméně další přihlášku na méně nároční obor, případně na obor, na který se hlásí menší počet žadatelů.

Co tak si zkusit podat i třetí přihlášku, například na zahraniční školu. Systém studia zápočty, seminárka, zkoušky je ve většině státu dost podobní jako u nás. Pro žáky, kteří nejsou tak moc dobří v cizím jazyku, je ideální volba vysoká škola na Slovenku. Jazyková bariera je malá a je to docela blízko. Navíc díky smlouvě mezi Českem a Slovenskou republikou mají čeští studenti stejné podmínky jako slovenský (domácí) studenti. Internátní ubytování je docela pravděpodobné že dostanete, pro prvňáky je často důležité kritérium vzdálenost. Když budete nad studiem na Slovensku déle rozmýšlet, vedle nevýhod najdete také hodně výhod.

Bratislava je hlavní slovenské studentské město. Má hodně univerzit s různými obory. Určité byste si věděli najít své zaměření. Blízko hranic je Trenčín a velká univerzita v Žilině. Například v Žilině mnoho fakult přijímá přihlášky do konce dubna, pro inženýrské studium často do konce května. Určitě se nemusíte bát jazyka, když vás budou trápit třeba seminárky (kdyby je někteří profesoři vyžadovali v slovenčině) pomůže vám spolužák nebo si najdete firmu, které vám spraví překlad nebo korekturu textu. Zkuste trochu probádat internet, najit si informace, názory Čechů na studium na Slovensku a jejich dojmy – postřehy a popřemýšlejte o studium na Slovensku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.