Nebezpečí moderních technologíí

Vědci se začínají bát vlivu moderních technologií na člověka. Netýká se to stávajících technologií, ale těch co jsou právě ve vývoji a to převážně v oblasti nanotechnologií a výzkumu umělé inteligence.

Možná to bude znít jako nějaké sci-fi představy, avšak někteří vědci si myslí, že technologie jsou největší hrozbou lidstva. Dokonce i větší než případná pandemie nebo srážka s meteoritem. O možném zániku lidstva díky technologiím byly vydány jak knížky tak i filmy.

Co to vlastně ta nanotechnologie je?
Je to vědecko-technický směr, který se zabývá tvorbou a užitím technologií velikosti nanometrů. Jedná se také o studium atomů a molekul, jejich pohybu a uspořádání. Nanotechnologie si již hledají své hojné využití, například v medicíně, elektrotechnice, nebo textilním průmyslu. Přináší to ale i rizika, protože nano-částice jsou malé a dokážou se dostat pod lidskou kůži, kde se hromadí a můžou vést ke krevním výronům a otokům.

Závěrem bych chtěl říct, že se zatím není čeho bát a dalších deset let ještě nebude. Další zajímavé články z oblasti vědy a techniky najdete na zázračnávěda.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.