Výběr kvalitních obkladových a podlahových palubek se vyplatí nepodcenit

Dřevěné palubky jsou velmi oblíbené. Jednak jsou univerzální, lze je použít na různé typy staveb či interiérů, jednak vynikají svou cenovou dostupností.

Obkladové a podlahové palubky – jejich využití

Jaký je mezi těmito dvěma typy rozdíl? Obkladové palubky se využívají na obložení stropních částí nebo stěn bytů, domů, hodí se zkrátka do všech interiérů. Dřevo vždy dokáže zútulnit mnohdy nudnost a strohost bílých zdí, je příjemné na dotek a má dobré izolační vlastnosti. Kromě estetické funkce však mohou plnit i funkci zcela pragmatickou, například u smíšených domů nebo dřevostaveb jsou palubky zpravidla jediným vhodným řešením, jak zakrýt podkladový materiál. Obkladové palubky lze také v některých případech využít na podbití střechy, tedy lze s nimi pracovat i v exteriérech.

Musíte si být jisti, že palubky opravdu odpovídají všem standardům a budou dobře sloužit svému účelu. Zásadní je materiál, který musí být velmi vysoké jakosti, v palubkách nesmí být kazy, napadení červotoči či napuštěné barvou. Vybírejte jen prověřené dodavatele palubek.

Podlahové palubky se pak využívají výhradně v interiérech. Oproti ostatním povrchům mají řadu výhod, například disponují skvělými zátěžovými charakteristikami a také jsou otěruvzdorné (tloušťka může být až 3 centimetry). Liší se rozměrově, ale co se týká vlastností, jsou téměř totožné.

Kvalitní dodavatel palubek – Praha, Brno, Kladno

Výběr palubek, který je klíčový, doporučujeme nepodcenit. Palubky Chyňava se zaměřují jak na obkladové palubky, tak na podlahové. Z kvalitního českého dřeva, především modřínu a smrku, je vyrábějí již přes dvacet pět let. Palubky neobsahují žádné příměsi a jsou vhodné do všech typů interiérů i exteriérů.  Kromě výroby také nabízejí zakracování palubek či jejich povrchovou úpravu tak, aby s nimi měl zákazník co nejméně práce. Palubky Chyňava působí zejména ve městech Praha, Beroun a Kladno, přičemž obec Chyňava, kde má firma truhlárnu, se nachází v jejich bezprostřední blízkosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.