Co je venku levnější?

Zajímalo mne, jestli je zboží na zahraničních e-shopech levnější než u nás. Znáte to, lidé jezdí i do kamenných obchodů do Německa nebo Rakouska, protože tam nakoupí levněji nebo si odvezou za stejnou cenu kvalitnější zboží. Mám známé, kteří jezdí za hranice jednou měsíčně na velký nákup. Jiní zase využívají předvánočních slev a vyrážejí jednou dvakrát do roka. Já jsem si říkal, jak dopadne takové srovnání, když si vezmete nějaký velký e-shop. Máme u nás velkou konkurenci a ceny nízko nebo si naše e-shopy nedělají ze zahraniční konkurence hlavu a najdu nějaké produkty, které jsou venku levnější o 20% a víc?

Udělal jsem takový test. Naprogramovali jsme srovnávací web, který prohledává produkty na německém Amazonu a přepočítá jejich cenu podle aktuálního kurzu eura na české koruny. Zobrazí pak jenom ty produkty, které jsou aspoň o 3% levnější v Německu než u nás.

A jaký byl výsledek? Když se podíváte na web www.venku-levnejsi.cz, najdete tam zboží, které je v zahraničí opravdu levnější než u nás.

Konkrétní ukázky:

  • Mobilní telefon Lenovo K6 4GB dual-sim je venku levnější o 31%
  • Digitální zrcadlovka Sony A68, 24Mpix je venku levnější o 45%
  • Chytré hodinky Garmin Fenix 3 je venku levnější o 16%

Zobrazená cena je finální, už nic dalšího neplatíte. Pro zjednodušení bereme jenom ty produkty, které mají dopravu do ČR zdarma. Aktuálně má Amazon dopravu zdarma pro vybrané zboží nad 39 EUR (cca 1000 Kč). Zboží zároveň musí být rozumné velikosti a hmotnosti, třeba pro televize se doprava do ČR ani nenabízí.

Zajímá mne, jestli je pro vás takový web užitečný. Dejte mi vědět!

Mrkněte na www.venku-levnejsi.cz.

Děkuji, Michal

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.