Hračky rozvíjející dětské schopnosti

Hračky jsou důležitou součástí života každého dítěte, od narození se s nimi setkávají každý den a často jsou s nimi v kontaktu více než s kterýmkoli jiným předmětem. Během hraní jsou rozvíjeny motorické schopnosti, jejich fantazie, hračky pozitivně ovlivňují pohybový, smyslový a rozumový vývoj každého dítěte.


Dětské hračky mají hodně dlouhou historii, první hračky vznikaly již v době prehistorické. Mezi nejstarší hračky, které jsou mezi dětmi oblíbené doteď, patří jojo a káča. Ty znali již staří Řekové a Římani. Od té doby vzniklo nesčetně nových hraček a neustále se zdokonalují. Ve dvacátém století došlo k masové produkci těchto předmětů.
Při výběru hraček je třeba dávat pozor na to, zda jsou předměty dostatečně bezpečné a kvalitní, zda jsou hygienicky nezávadné, zda podporují tvořivost a fantazii dětí a jestli přispívají k výchově vašeho dítěte. Výběr by vám měla usnadnit klasifikace hraček podle věku dítěte, která se objevuje na obalech výrobku. Interaktivní hračky jsou většinou vhodné pro všechny věkové kategorie.
Interaktivní hračky mají mimo jiné například zvukové a světelné funkce, čímž se stávají přitažlivé pro každé dítě. Umí také reagovat na své okolí, pokud jim dáte nějaký podnět. Mezi často žádané interaktivní hračky patří například chodící zvířátka, která spustíte pouhým zmáčknutím tlačítka, a plyšové zvíře se za vámi ihned vydá.  Pro nejmenší děti jsou vhodné kreativní hračky ve tvaru knížky. Ty bývají vyrobeny z různých materiálů, takže některé jsou určeny i do vody. Obsahují velmi pestré obrázky, mají různou strukturu materiálu, umí vydávat různé zvuky a některé z nich obsahují například zrcátko. Pro ty starší děti je přínosný plastový laptop, který vaše potomky naučí barvy a tvary, počítat, abecedu nebo základní anglická slovíčka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a hračky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.