Kola Maxbike

Jízda na kole posiluje celé tělo. Podle druhu jízdy a kola posilujete buď velkou část, nebo rovnou celé tělo. V dnešním článku si představíme druhy jízdy a jejich vliv na posilování tělesných partií. Ke každému druhu jízdy si představíme vhodná kola a možné styly jízdy.

Kardio

Při jízdě stylem kardio se snažíte rozproudit svůj krevní oběh a posílit srdce. Důležitá tak je hlavně plynulost jízdy. Tu nedosáhnete v terénu, ale hlavně na silnici. Nemusíte hledat rovinatý terén, kardio se dá jet do kopce i z kopce. Důležité při výběru kola jsou hlavně uzamykatelné tlumiče a pneumatiky s nízkým odporem, abyste nemarnili energii. Není vhodné si vybírat čistě silniční kola, protože s těmi nemůžete do terénu. Ideální jsou kola krosová (treková), která splňují požadavky pro jízdu po silnici a v lehkém terénu. Představitelem takového kola je Maxbike Cavalla.

Intervaly

Intervaly můžete provozovat na silnici i v terénu. Střídavě jedete nadoraz a pak zlehka. Nelze to provozovat v příliš náročném terénu.

Nadoraz

Vhodné do těžkého terénu. Při tomto stylu jízdy procvičujete celé tělo a dáváte si opravdu zabrat. Při jízdě v těžkém terénu potřebujete kolo s kvalitním odpružením a dobrými vzorky na pneumatikách, které vás podrží i v těžkém terénu. Představitelem takového kola je Maxbike Taupo, které splňuje požadavky pro nejnáročnější. V případě, že máte na kolo omezenější rozpočet, podívejte se například na Maxbike Loma.

Kola od české firmy Maxbike jsou poctivá kola vyráběna s maximální péčí a důrazem na kvalitu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.