Kdy je ten správný čas na refinancování hypotéky?

Období fixace hypotečního úvěru, po které zůstává úroková míra hypotéky stejná, trvá nejčastěji tři až pět let. Některé banky ovšem svým klientům nabízejí i fixaci v délce několika desítek let, což samozřejmě stojí něco navíc.

Ještě před tím, než vám fixace úrokové míry skončí, byste se měli začít zajímat o vaše další možnosti, zejména v oblasti refinancování úvěru. Pokud zjistíte, že se u vašeho bankovního ústavu budete mít i po skončení fixace nejlépe, proč se s ním loučit? Většinou ale nastane spíše opačný případ – přesvědčí vás spíše konkurenční banka a dojde tak k refinancování.

Alternativy k vaší současné hypotéce hledejte s dostatečným předstihem, to znamená čtvrt roku a více předtím, než vám skončí fixační doba. V té chvíli začněte zjišťovat, jaké podmínky by vás čekaly po skončení této doby a porovnejte je s podmínkami, které nabízí jiné banky. Naleznete-li lepší nabídku, není důvod otálet – oznamte své současné bance záměr refinancovat.

Není však dobré v této věci jednat bez konzultace s odborníky, hlavně pokud jde o smlouvu o refinancování od nové banky. S vyjednáváním s bankami a vyřízením veškeré administrativy vám pomohou například odborníci z www.hypoman.cz.  Pro vaše dotazy je k dispozici také telefonní číslo 775 175 165 nebo e-mail hypoman@hypoman.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.