Lyžáky

Boty na lyže, nebo také lyžáky, jsou důležitou součástí lyžařského vybavení, dalo by se říci, že nejdůležitější, přesto je jejich výběr hodně podceňovaný a často si koupíme nové lyže, ale lyžáky ne, což je obrovská chyba, protože lyžáky přenáší povrch do nohy a naopak pohyb na lyži. Vůbec by se nemělo stávat, že v lyžácích budete plavat, ale u většiny lidí tomu tak je, což není vůbec dobře.

Lyžáky Nordica

Stejně jako ostatní značky i lyžáky Nordica musí být těsné. Samozřejmě nemusí tlačit a být nekomfortní, ale je třeba myslet na to, že lyžáky se brzy vyšlápnou až o jedno číslo, takže ty co vám padly úplně super v obchodě pak na sjezdovce budou volné.

Freeride lyžáky

Žádné sériově vyráběné lyžáky, ani freeride lyžáky nemohou padnout všem, každá noha je rozdílná a různé boty pak plně vyhovují jen některým lidem. Obecně by bota měla těsně obepínat celou nohu a jak je zmíněno výše, měla by při výběru trochu tlačit. Je také třeba myslet na to, že bota má v teple úplně jiné vlastnosti než v mrazu na sjezdovce. Na to je třeba myslet hlavně při volení tuhosti boty. Pokud je na vás moc tuhá již v obchodě, na sjezdovce bude jako skála.

Dámské lyžáky

Jsou nutné pro ženy speciální dámské lyžáky? To samozřejmě nejsou, lyžáky jsou většinou univerzální, ale dámská noha je přecijen trochu jiná, než mužská a výrobci na to při výrobě dámských lyžáků myslí a vyrábí je podle preferencí uživatelek. Ženy volí především větší pohodlí a tepelný komfort, výstelka lyžáků je tedy měkčí a teplejší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.