Hračka nejen pro ty malé

Jestliže se řekne RC modely nebo modely na dálkové ovládání, hodně lidí napadne, že jsou to hračky zejména určené těm nejmenším. Překvapilo by Vás ale, kolik dospělých se také baví ovládáním dálkově řízených aut, motorek nebo vrtulníků.

Pokud jste zvědaví a rádi byste také zkusili buď sobě nebo někomu z rodiny či přátel pořídit nějaký ten dálkově řízený přístroj, máte na výběr hned z několika možností. Můžete samozřejmě koupit levné RC modely na ovládání, které ale skutečně působí spíše jako hračky. Zvolené materiály, způsob pohonu, možnosti směrů pohybu jsou u levnějších modelů skromnější. Pokud si ale připlatíte, můžete získat i profesionálně vypadající stroj, s kterým bude opravdové potěšení řádit.

Většinou si můžete vybrat z modelů poháněných elektromotorem nebo spalovacím motorem. Dále je třeba si zvolit mezi pozemními, vzdušnými nebo vodními RC modely. Velice oblíbené jsou odolné RC vrtulníky. Volte raději modely vícekanálové, které dovolují napodobovat věrně let nebo jízdu skutečného stroje. Čím větší počet kanálů, tím rozmanitější variace pohybu jsou docíleny. U vrtulníků se s větším počtem kanálů jedná i o schopnost létat do boku, zešikma nebo se otáčet kolem vlastní osy, což levnější modely s nižším počtem kanálů nedovedou.

Pokud nejste fanoušky vrtulníků, ale přesto si chcete užít s létajícím modelem, zkuste rychlá RC letadla. Prodávají se kopie vojenských stíhaček nebo dopravních letadel. Když se přesuneme na zem, určitě nejpopulárnější jsou auta na dálkové ovládání. Jejich výběr závisí na tom, jestli dychtíte po jízdě v terénu nebo preferujete raději rovný asfaltový povrch. Tak či onak si užijete zábavu. S terénním modelem můžete ale jistě vyjet i na silnici, ale obráceně se silničním modelem asi do terénu raději vyjíždět nezkoušejte.

RC modely můžete zakoupit v internetovém obchodě www.RC-RCmodely.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.