Energetický audit sníží náklady na provoz vaší nemovitosti

Zjistěte, kudy vám utíkají peníze. Spolehněte se na energetický audit a zjistěte finanční náročnost na provoz své nemovitosti. Snadno tak zjistíte, jak se energie v budově využívá a budete tak mít přehled o její finanční náročnosti. Kromě energetického auditu vám také navrhneme řešení, jak nejlépe docílit vyšší úspory svých peněz.

Nesmíme však zapomenout ani na to, že energetický audit je v některých situacích dokonce povinný. Musí jej mít státní, krajské a obecní budovy s roční spotřebou energie přesahující 1.500 GJ. Pro fyzické osoby je tato povinnost zavedena také, ale až při spotřebě přes 3.500 GJ. Pokud se i vás energetický audit týká, neměli byste zapomenout nechat si jej vyhotovit po každé větší rekonstrukci.

Kontroly kotlů jsou povinné pro všechny

Nezapomínejte ani na ze zákona povinné kontroly kotlů a klimatizací. Kontroly kotlů se nemusí účastnit byty, rekreační objekty a rodinné domy. Všechny kotle, které mají výkon vyšší než 20 kW straší 15 let musí projít jednorázovou kontrolou. Kotle na 200 kW musejí kontrolou procházet každé dva roky. Pokud se vás kontrola kotlů týká, neodkládejte ji. Vyhnete se zbytečným pokutám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.