Ořechy a semínka, která vám zachutnají

Ořechy a semínka by měla být nedílnou součástí každého zdravého a vyváženého jídelníčku. Za super ceny a v bezkonkurenční kvalitě je můžete zakoupit třeba v obchodě www.susene-ovoce-prodej.cz, kde jsou k dostání slunečnicová a dýňová semena. Mezi další, která jsou zdravá, patří třeba lněná semínka nebo sezamová semínka.

Dýňová i slunečnicová semínka však rozhodně stojí za ochutnání. Ta dýňová se získávají z tykví, mají běžnou zelenou barvu. Můžete je konzumovat jen tak nebo je přidávat i do různých buchet či koláčů. Jsou bohatá například na vitamíny A, D nebo B. Z minerálů obsahují třeba draslík, měď a mangan.

Druhá zmíněná – slunečnicová semínka se používají třeba také k lisování slunečnicového oleje, který je báječný na vaření, na pečení i v péči o pleť a pokožku těla. Semena ze slunečnice jsou velmi chutná, opět nabízejí rozmanité možnosti využití v kuchyni. Pokud se je rozhodnete mlsat, chtěli bychom vám doporučit semena obalená v karobu nebo v hořké čokoládě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.