Jak si vybrat pásovou pilu a pilové pásy?

Pásovou pilu nekupujete každý den, a proto je nutný pečlivý výběr. Jedná se o investici v řádech tisíci korun (na pár tisících začínáme u pil pro domácí kutily). Informujte se tedy předem a nenechte se prodavačem překvapit.

Před koupí pásové pily se zaměřte na její využití. Potřebujete profesionální a extrémně výkonnou pilu, která stojí desetitisíce? Práce s ni je možná lehčí a ještě preciznější, ale na občasné řezání v domácí dílně by bylo něco podobného naprosto zbytečné. I levné pily odvedou dobrou práci.

Například ruční pásové pily jsou vhodné nejenom na stavbu, kde potřebujete mobilní zařízení, ale i pro domácí dílny, kde jsou skvělým pomocníkem pro všechny kutily. Pro lidi pracující v kovovýrobě a zámečnictví jsou vhodné pily, které umožňující natáčení ramene na úhly a to nejlépe na obě strany. Pro sériové řezání kovu potřebujete automatickou, případně poloautomatickou pilu, jež se o vše postará. Plovoucí svěrák zamezí špatnému podávání materiálu, které je také automatizované.

K pásové pile potřebujete i pilové pásy. Ten se postará o dokonale ostrý řez. Při jeho výběru záleží na pile a na materiálu, který hodláte řezat. Zárukou kvality jsou například pilové pásy Starrett. Pamatujte, že k čistému řezu potřebujete dobrou pilu i pás.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.