Rady a tipy pro binární obchodování

Binární opce jsou díky své jednoduchosti velmi lákavé i pro lidi, kteří si investování či burzovní obchodování ještě nikdy nevyzkoušeli. Navzdory jednoduchosti a srozumitelnosti ale zůstávají binární opce nástrojem, který vám může peníze nejen vydělat, ale také prodělat. Proto je na místě opatrnost a dodržování několika základních principů.

Testování

Nikdy nezačínejte obchodovat s vlastními penězi jakýkoliv systém či strategii, kterou jste si dopředu neprověřili nanečisto na demo účtu. Ať už je to vaše vlastní strategie, kterou jste si sami vymysleli, převzatý přístup, nebo dokonce automatický obchodní systém, vždy si ho nejdříve důkladně otestujte.

Obchodování totiž žádné chyby nepromíjí, jakmile něco nefunguje, prodělá vám to vaše vlastní peníze, která vám už nikdo nevrátí. A to samozřejmě není cílem. Obchodováním chceme vydělávat peníze, proto je třeba se důkladně připravit předem a vybudovat si strategii, kterou nejdříve otestujeme na historických datech a poté na živých datech s virtuálními penězi.

Přiměřené riskování

Začátečníci si většinou nejdříve počítají, kolik můžou obchodování vydělat, a představují si, jak rychle budou bohatí. Potom mají tendenci nepřiměřeně riskovat a investovat moc velké částky vzhledem ke svému obchodnímu kapitálu. Pak stačí pár chyb nebo smolná série, a je po penězích.

Vždy je třeba riskovat jen malou část obchodního kapitálu, obecně se doporučují dvě procenta, abychom dokázali přečkat i nepříznivá období, když máme větší počet ztrátových obchodů. Tento přístup je příznivý i pro psychiku, jednotlivé ztráty nás tolik netrápí a lépe udržíme soustředění na náš systém.

Nic není zadarmo

Ať už budete aktivně vyhledávat nové systémy nebo si připravovat svůj vlastní, velmi pravděpodobně se setkáte s různými nabídkami na generátory obchodních signálů či dokonce automatické obchodní systémy, které vám mají zadarmo vydělávat peníze. To jsou ale podvody, které jsou v podstatě jen reklamou na obchodování s cílem získat nové obchodníky.

Slib peněz zadarmo by vždy měl být varovným signálem, v případě investování to platí dvojnásob. Cesta k ziskům nevede přes zázračné systémy zadarmo, ale přes vlastní úsilí, učení, testování a obchodování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborné blogy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.