Seriál Mistři špioni ukazuje umění špionáže v historii

Kanál Viasat History brzy uvede dokumentární seriál Mistři špioni, který ukazuje historický vývoj mezinárodní špionáže.

Seriál, který pro co nejvěrnější přiblížení tématu divákovi využívá realistické dobové rekonstrukce, se nezaměřuje jen na jedno konkrétní období, ale mapuje dějiny špionáže napříč staletími.

V historických popisech válek se často hovoří jen o jednotlivých bitvách či o vyjednávání mírových smluv. Nedílnou součástí téměř každého konfliktu jsou ale dvojití agenti a špioni, kteří předávají důležité šifrované zprávy nebo sbírají informace v týlu znepřátelené strany. Tito lidé – mezi něž patřila například nizozemská tanečnice Mata Hari za 1. světové války – často významným způsobem zasahovali do války a dokázali často napomoci k jejímu zvratu.

Jeden z dílů seriálu hovoří o životě Sira Francise Walsinghama, vrchního tajemníka Alžběty I., který s pomocí sítě tajných agentů sledoval své nepřátele. Důležitou funkci v období americké občanské války zase měla Elizabeth van Lew, vysoce postavená žena, jež se ale přesto snažila pomáhat vojákům Unie, kteří byli pro zrušení otroctví.

Dokumentární seriál Mistři špioni je na kanálu Viasat History možné sledovat každé pondělí mezi 5. říjnem a 9. listopadem od 21:00.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.