Čistírny odpadních vod

Uvažujete o tom, že byste si koupili vhodnou čistírnu odpadních vod pro váš objekt?

Čistírny odpadních vod jsou k dispozici v sortimentu zboží nabízeného firmou ABPLAST. Čistírna odpadních vod pracuje na ekologickém principu běžně fungujícím v přírodě a díky tomu ne jen že vypouštěná voda, ale i způsob čištění je funkční zcela bez použití chemie.

Čistírny odpadních vod po odstranění mechanických nečistot využívají aerobní kal, kde bakterie běžně fungující v řekách a potocích odbourávají biologické nečistoty. Biologický způsob čištění je v řekách a potocích umocněn přísunem kyslíku ve splavech a peřejích a v čistírně odpadních vod je vzdušný kyslík vháněn prostřednictvím vzduchového čerpadla. Proud bublin vháněný do odpadní vody dokáže přispět k rozpadu větších mechanických nečistot, ale hlavně aktivuje mikroorganizmy, které biologický odpad odstraňují. Dále voda v čistírně odpadních vod postupuje do další sekce, kde se oddělují mikroorganismy nazývané aerobní kal, usazují. Když se aerobní kal usadí na vrchu, zůstane vyčištěná odpadní voda bez biologických i mechanických nečistot. Vyčištěná voda je částečně pročištěná i od těžkých kovů a může být využívána pro zalévání okrasné zeleně nebo zatravněných ploch.

Čistírny odpadních vod existují v internetovém obchodě www.abplast.cz v různých typových variantách. Jejich zdokonalená verze, která je nyní dostupná v prodeji má ošetřený hendikep existující u předchozího typu. U staršího typu čistíren odpadních vod docházelo při přítoku velkého množství odpadní vody k vyplavení aerobního kalu a díky tomu, že v čistírně odpadních vod bylo po nárazovém vyplavení mikroorganismy menší množství aerobního kalu, klesla kvalita vypouštěné odpadní vody. Nové typy čistíren odpadních vod dokážou akumulovat i přítok většího množství odpadní vody nárazově.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.