Proč bychom měli číst našim dětem?

Pamatujete se na doby, kdy vám rodiče četli před spaním pohádky? Knihy pro děti se, přes mnoho nových možností jak naše ratolesti mohou trávit volný čas, vydávají stále.

Jedním z nejpopulárnějších současných autorů takových knížek je třeba Zdeněk Svěrák, ale samozřejmě je vždycky možné vrátit se i ke klasice. Malé děti si určitě zamilují i starší, nicméně nestárnoucí příběhy broučků pana Karafiáta a podobnou klasiku dětské literatury.

Čtení knih rozvíjí dětskou představivost mnohem více než sledování pohyblivých obrázků na televizní obrazovce. Taky je pravděpodobnější, že malý školák, který byl zvyklý slýchat čtené příběhy od svých rodičů, sám po knize sáhne jakmile se naučí číst. Pro takto připravené dítě může být snazší zpracovat psané informace. Tato dovednost se může hodit až dítě vezme do rukou učebnici a určitě se bude hodit až samo začne své myšlenky formulovat v psaném projevu.

Získaný cit pro jazyk a práci se slovy přijde vhod i v okamžiku, kdy nadejde čas pro učebnice angličtiny nebo jiné cizí řeči. Děti, které tráví volný čas četbou rozšiřují svou slovní zásobu což jim usnadní komunikaci s okolím. Kniha je vždy vhodný dárek k narozeninám nebo na vánoce a pokud zvolíte oblíbený žánr nebo autora, určitě vykouzlí úsměv na tváři vašeho dítěte.

Objednat si dnes dětskou knížku není nic složitého. Ani nemusíte nikam chodit. Širokou nabídku knih pro děti a mládež naleznete v internetovém knihkupectí Eruditus.cz – vašem knihkupectví online.

Příspěvek byl publikován v rubrice Knihy a časopisy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.