Jak si usnadnit práci na zahradě

S jarem přichází i práce na zahradě. Potřebuje vaše zahrádka po zimě zvelebit? Věřte, že nejste jediní, na koho čeká tato práce. Pokud máte živý plot či zahradu plnou stromů a keřů, neobejdete se bez kvalitního nářadí.

Je nám jasné, že krásná zahrada stojí i mnoho práce. My vám práci chceme ulehčit, a proto vám nabízíme prvotřídní nářadí, se kterým hravě zvládnete prořezy stromů a zastřihávání keřů. Vyberte si zahradní nářadí Fiskars i vy!

Péče o živý plot

Rozhodli jste se pro živý plot, ale nevíte, jak byste se o něj měli starat? Zde je krátká kuchařka, jak na to. Stříhání keřů se optimálně provádí jednou za tři roky. Pokud to budete dělat častěji, keře se vysušují a berou tak navíc živiny z půdy. Na keře vám doporučujeme zahradní nářadí Fiskars, se kterým vám půjde práce od ruky. Jestliže máte k dispozici kompost, tak keře ob rok přihnojte. Před zimou je vhodné živý plot řádně zalít. No řekněte, není to jednoduché?

Jediné, co vám může znepříjemnit růst živého plotu, je plevel. Ten rád prorůstá keřem, a proto musíte jednat co nejrychleji, jinak bude brát živiny z půdy, které patří vašemu keři. Stačí plevel vytrhat a uklidit pomocí hrábí, které naleznete v sortimentu zahradního nářadí Fiskars.

I o ovocné stromy se musíte starat

Myslíte si, že si koupíte ovocný strom a ten vám bude jen plodit? Omyl. I ovocné stromy potřebují péči a to v podobě prožezu. Pokud chcete mít co nejvíce chutných plodů, tak je prožez stromů nevyhnutelný. Dopřejte si proto nůžky na větvě Fiskars. Máte již vzrostlé stromy, které nebude jen tak lehké prořezat? Vyzkoušejte nůžky na větvě Fiskars s mechanickým pohonem.

Kdy je řezání nejvhodnější? Prořezy stromů se prováději v létě nebo v zimě. V létě přispívá hlavně ke zvýšení úrody ovoce. Tak budou mít pupeny dostatek energie na růst ovoce. V létě nezapomeňte ani na odtraňování suhých a přebytečných větví. Objednejte si nůžky na větvě Fiskars a vyzrajte i na silné tvrdé dřevo. S nimi vám půjde práce jako po másle.

Jak můžete strom ořezat?

K dispozici máte základní typy ořezů a to tvarovací řez, udržovací řez a výchovný řez. Ten první je jen k usměrňování růstu stromu, tudíž neděláte nějaké velké zásahy. Cílem udržovacího řezu je prosvětlit korunu a regulovat plodnost stromu. Výchovný řez už z názvu napovídá, že se jedná o řez, které zbavuje strom zkřivených větvi a zkracuje hlavní výhony. Díky tomuto řezu bude mít strom optimální poměr kořenů a větví. Teď už vám nic nebrání k tomu, pustit se do práce na zahrádce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.