Elektrokola s velkým dojezdem

Elektrokola patří v poslední době k velmi oblíbeným dopravním prostředkům, jelikož jsou šetrným způsobem dopravy a navíc ještě nabízejí mnoho možností. Ve srovnání s běžným kolem, je elektrokolo opatřeno o elektromotor a akumulátor. Vy se však můžete kdykoliv rozhodnout, zda pojedete za asistence motoru nebo jen sami šlápnete do pedálů.

Většina klasických elektrokol má dojezd s aktivním šlapáním někde mezi 40 až 80 kilometry. Hledáte-li elektrokolo s mnohem větším dojezdem, musíte si koupit takové, jež je osazeno baterií s větší kapacitou a ujede 180 až 200 kilometrů na jedno dobití. Jestliže bychom měli definovat trh s elektrickými koly, dal by se shrnout do dvou skupin. Ta první by se skládala z elektrokol na dlouhý dojezd a druhá s nízkou pořizovací cenou. Snažit se o sloučení obou skupin dohromady nevytváří většinou potřebnou přidanou hodnotu ani u jedné jmenované skupiny.

Jaké výhody přináší elektrokolo

Zda si pořídit levnější variantu nebo si připlatit za elektrokolo s dlouhým dojezdem je otázka ušitá přímo na tělo. Záleží, zda potřebujete dojet do místního obchodu nebo hodláte podnikat výlety do přírody. Trekingové elektrokolo především přináší svobodu volby, kam a za jakých podmínek vyrazíme. Hodí se do města, víkendové vyjížďky, ale i delší výpravy během dovolené. Jezdit se dá na nich v klidu nebo to zkrátka i pořádně osolit.

U koho jsou elektrokola oblíbená?

Dalo by se říci, že jejich obliba roste mezi lidmi různého věku. Zatímco ti mladší dávají přednost elektrokolu na dlouhý dojezd, protože jej využívají k různým výletům, dokonce i k přepravě do zaměstnání – naopak starším stačí kratší dojezd a elektrokolo za hubičku. Starší lidé využívají elektrokolo k přepravě na poštu, do obchodu, návštěvu snachy na druhém konci vesnice popřípadě k lékaři. Stačí jim tedy pouze krátké trasy. Než si zvolíme správnou variantu, uvážíme, na co všechno budeme tohoto pomocníka využívat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.