Na Velký bariérový útes se můžete podívat i na Viasat Nature

Kanál Viasat Nature uvede při příležitosti 90. narozenin sir Davida Attenborougha dokumentární seriál Velký bariérový útes o stejnojmenném přírodním fenoménu.

Podobně fenomenální je i samotný sir David, který byl zvolen nejdůvěryhodnějším Britem i nejzcestovalejším člověkem. Ten se společně se štábem vydává na „místo činu“ po dlouhých šedesáti letech, takže ačkoliv toho v minulosti natočil spoustu, právě příprava dokumentu o Velkém bariérovém útesu pro něj byla poměrně osobní záležitostí.

Útes, nazývaný někdy i „deštným pralesem moře,“ je složený z 900 ostrovů a ostrůvků, jež jsou rozloženy do délky 2 500 kilometrů. Žije zde ohromné množství druhů fauny i flóry, které jsou však v poslední době ohroženy zvyšující se teplotou moří, rybáři i extenzivním turismem. Přežití tohoto ekosystému je bohužel nejisté, ale sir David se nevzdává a i v rámci třídílného dokumentárního seriálu představuje alternativy, které Velkému bariérovému útesu zbývají.

Dokumentární seriál, využívající špičkové technologie včetně 3D animací i spolupráci s nejlepšími vědci a institucemi světa v dané oblasti, bude na kanálu Viasat Nature vysílán každé pondělí mezi 9. a 30. květnem 2016 od 20:00.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.