Tipy pro bezstarostnou dovolenou od TP-Linku

Společnost TP-Link nabízí tipy pro bezstarostnou letní dovolenou, které se netýkají jen možností připojení na cestách, ale třeba i zabezpečení domácnosti.

První tip se týká připojení k internetu přímo na dovolené, k němuž bude třeba celá rodina potřebovat jen jedinou SIM kartu s datovým tarifem a roamingem (tato podmínka už brzy v rámci EU nutná nebude).

Následně stačí vytvořit místní Wi-Fi síť pro připojení více uživatelů, k čemuž potřebujete 4G Wi-Fi modem, například multifunkční zařízení TP-Link M7350, které nabízí LTE připojení do rychlosti až 150 Mbit/s pro download a 50 Mbit/s pro upload. To má k dispozici i 32GB sdílené úložiště nebo baterii s kapacitou 2 550 mAh, kterou nabijete přes USB port a na jedno nabití zvládne až 8 hodin provozu.

Dalším tipem je stolní 4G Wi-Fi modem Archer MR200, který umožňuje připojení například na chalupě, a to rychlostí až 750 Mbit/s pro Wi-Fi a 150/50 Mbit/s pro LTE. Ten je možné připojit také k pevné počítačové síti.

A nakonec tu máme pár tipů k bezpečnosti. Při pobytu na dovolené je samozřejmě výhodné nějak zabezpečit svoji domácnost, která zůstane ponechána bez přímého dozoru. Zde TP-Link nabízí například panoramatickou polohovatelnou Wi-Fi kameru s detekcí pohybu a zvuku NC450, která dokáže podezření na neoprávněné vniknutí posílat uživateli odesílat automaticky e-mailem. Videozáznam i fotografie uložíte i lokálně na microSD karty až do 32 GB.

Kromě toho je dobré zapojit i chytré technologie, jako jsou třeba bezdrátově ovládané zásuvky typu SmartPlug HS100 pro vzdálené řízení domácí elektroniky. Režim „stále doma“ pak v náhodném sledu aktivuje například světla v domácnosti, takže si potenciální lupič nemůže být jistý, zda se v danou chvíli někdo v domácnosti nachází.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro, Komerční články se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.