Získejte nové zákazníky registrací do katalogů

V době internetu už je nutnost mít vlastní internetové stránky. Anebo chcete li internetovou prezentaci. Právě s ní se setkávají vaši budoucí klienti. Někdo si nechává dělat stránky na míru, jiní vsadí na stále oblíbenější univerzální řešení formou předpřipravených internetových stránek, který si už dotvarují sami. Jenomže samotné hezké stránky nestačí potřebujete ještě na ně přivést nějaké potenciální zákazníky…

V dnešní době se skloňují hlavně tři možnosti jak získat návštěvníky a to přímá reklama, vyhledávače a sociální marketing. Do velké míry se dané možnosti prolínají. Jako příklad si uvedeme právě registraci do katalogů.

Registrace do katalogů je takový základ pro každou internetovou prezentaci. U nás v České Republice není sice tak účinná jako v zahraničí, ale měla by být naprostým základem do které se vyplatí jednorázově investovat. Důvod je jednoduchý. Určitě znáte zlaté stránky. Dříve když jste potřebovali například instalatéra, tak jste se podívali do zlatých stránek a hned jste zjistili číslo na něj. V dnešní době už zlaté stránky do značné míry suplují vyhledávače a právě katalogy. Najít něco ve vyhledávačích nemusí být vždy nejjednodušší, zvláště pokud máte specifické požadavky, jako například místo působení, anebo odbornost. Sice už moderní vyhledávače jako seznam anebo google i toto dokáží, ale řekněme si pravdu, ne každý to dokáže. Místo toho nakonec stejně lidé radši sáhnou po katalogu jako je například firmy.cz a v něm si nalistují pěkně postaru, přesně to co hledají. Právě tito lidé mohou být vašimi zákazníky. Nebylo by fajn být ve všech těchto katalozích?

Když jsem se zmiňoval o vyhledávačích právě tyto jako jeden s faktorů při určování pozice berou v úvahu katalogy. Pokud jste například v již zmiňovaném katalogu firmy.cz vyplnili jako sídlo firmy například České Budějovice. Tak seznam.cz bude brát při hledání vaše profese České Budějovice i tento zápis jako jedno z kritérií. Jedná se tak o zmíněný průnik mezi reklamou a vyhledávači.

Registrace do katalogů není sice nic náročného, ale je lepší sáhnout po firmě, která se na to specializuje. Často vám doporučí jak vhodně zápis upravit, anebo jaké katalogy pro vaši profesi zvolit. V seznamu mají stovky katalogů a pro vás vyberou ty nejlepší. Zkuste například společnost Registrátorka. Specializuje se výhradně na registrace do katalogů a pomohli už více jak 1500 podnikatelům a firmám.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.