Zdravé stravování

Uvažovali jste někdy o tom, jak snadno se dá udělat něco příznivého pro své zdraví? Téměř každý z nás je vystavován každodennímu stresu a nepříznivým přírodním podmínkám, jako je smog, výfukové plyny a podobně. Naše těla jsou zatěžovány mnohonásobně více, než byly například v minulých staletích. Proto je třeba dělat něco, čím posílíte obranyschopnost organismu. Nejlepší cestou je zdravější způsob života, se kterým se pojí zdravá strava. Existují výborné doplňky stravy, které příznivě působí na náš organismus.

 

Za zmínku jistě stojí zázvor, který má své čestné místo v indické a čínské kuchyni. Zázvor má mnoho účinků, které jsou pro náš organismus velmi příznivé. V prvé řadě je antibakteriální a protizánětlivý. Dále podporuje chuť k jídlu a celkově působí velmi pozitivně na trávení. Užívají ho lidé trpící na žaludeční nevolnosti. Skvělou vlastností zázvoru je jistě prevence před chřipkou a rýmou. Je doporučován všem lidem trpícími migrénami. Zázvor má nenapodobitelné exotické aroma, které pomáhá při relaxaci. Jeho chuť je velmi příjemná, takže si jistě najde spoustu příznivců nejen v Asii, ale také u nás.

 

Dalším nepostradatelným doplňkem čínské kuchyně je kustovnice čínská, neboli goji. Kustovnici užívali již staří Číňané ve své tradiční medicíně. Plody této rostliny jsou velmi podobné plodům šípku, jsou však mnohem sladší a bez kyselé pachuti v ústech. Plody kustovnice obsahují opravdu velké množství látek, které posilují obranyschopnost a imunitu organismu. Jedná se o vysoký obsah betakarotenu, vitaminu C, B1, B2, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny včetně těch esenciálních a také velký počet stopových prvků. Kustovnici užívají lidí trpící vysokým tlakem, astmatici a  alergici. Kustovnice čínská rovněž příznivě působí na sexuální funkce, takže je vyhledávaným afrodiziakem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.