Zimní pneumatiky nakupte je včas!

Díky blížící se zimě bychom vám rádi přinesli rádce, který vám pomůže s nákupem zimních pneumatik pro nadcházející sezonu 2011. Zimní pneu jsou v České republice na určitých úsecích povinné, a právě z tohoto důvodu je před zimní sezonou o nákup takový zájem. Dalším důvodem je vyšší bezpečnost.

Během časných ranních hodin, kdy teplota silnice dosahuje mínusových hodnot, vám zimní pneu poskytnou mnohem vyšší přilnavost, což vám umožní rychle reagovat na případné překážky na silnici a dovolí vám zastavit mnohem rychleji.

Jaký zvolit typ pneumatiky do chladného počasí?

Široká škála nejrůznější výrobců pneumatik může být pro nezkušeného uživatele zdrcující. Doporučujeme si vybrat takové pneumatiky, které mají zkušenosti s podmínkami provozu na evropských silnicích. Zde si totiž můžete být jisti, že každým rokem firmy na výrobu pneumatik dávají nemalé milionové částky na vývoj a výzkum. Můžete si tak být jisti kvalitou a splněním požadavků, které si zasněžené silnice vyžadují.

Nakupujte zimní pneumatiky včas

Zkušenosti hovoří, že bychom měli zimní pneumatiky nakupovat včas. Jakmile totiž napadne první sníh nebo se pouze o možnosti sněžení dozví řada lidí z TV začíná ten pravý boom. Pneuservisy praskají ve švech a stejně tak internetové obchody, které řeší stovky objednávek. Z tohoto důvodu doporčuejeme nakupovat pneumatiky včas. Vyhnete se tím nejen frontám v kamenných prodejnách, ale také případnému vyprodání vašich požadovaných profilů a typů pneumatik.

Jaké vybrat značky

Na trhu existuje celá řada prověřených a účinných značek, jmenovitě například pneu Debica, Barum pneu, Continental, Matador, Pirelli, Sava, Semperit či Michelin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.