Nádherná Paříž

Francie je nádherná země, která stojí za navštívení. Hlavním městem této země je Paříž. Město Paříž je právem považováno za jedno z nejnádhernějších měst světa. Není tedy vůbec divu, že sem proudí miliony dychtivých turistů ročně. Francie je obecně jedna z nejnavštěvovanějších zemí světa a Paříž na tom má také svůj značný podíl. V Paříži si přijde na své snad každý turista. Někdo tam jede obdivovat luxusní obchody a nakupovat značkové oblečení, jiný má rád kulturu a pamětihodnosti. Každému má Paříž co nabídnout, a to ne zrovna v malém. Díky velké turistické popularitě zde má téměř každý práci a nezaměstnanost v Paříži je velice nízká.

Nachází se zde plno unikátních památek, které stojí za zhlédnutí. Můžeme jmenovat například katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Cœur, Eifellovu věž, Vítězný oblouk, Louvre, PantheonNáměstí Bastilly a dalo by se pokračovat ještě opravdu dlouho.

Paříží protéká řeka Seina, která život města ovlivňuje už od jeho samotného vzniku, protože plnila velice významnou úlohu v dopravě zboží. I proto se zde nachází velké množství vodních kanálů. Řeka Seina rozděluje Paříž na dvě části. Ta větší je severní (pravý břeh) a ta menší je jižní (levý břeh).

Do Paříže se dnes dostanete velice levně. Stačí si najít letenky do Paříže, které se dají jednoduše vyhledat a zarezervovat díky internetu. Případně si můžete objednat přímo poznávací zájezd do Paříže, který bude vyhovovat vašim požadavkům. Nabídka je také velice pestrá.

Pokud jste ještě v Paříži nikdy nebyli a uvažujete ji navštívit, rozhodně vám to doporučujeme. Než se vydáte na cestu, doporučujeme vám otevřít si web Pařížturistický průvodce, kde se dozvíte o Paříži vše podstatné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.