TP-Link uvádí 52portový switch

Společnost TP-Link uvedla další novinku určenou pro vysoce dostupné a škálovatelné sítě, 52portový switch JetStream T3700-52TQ.

Zařízení nabízí širokou podporu protokolů na vrstvě L3: RIP, OSPF, ECMP či VRRP pro zvýšenou škálovatelnost sítě. Kromě toho disponuje dvěma pevnými sloty 10SFP+, které je volitelně možné doplnit o dva další. Ty je možné použít ke stohování se vzájemnou propojitelností až osmi jednotek s 384 gigabit ethernetovými porty, 32 kombinovaných 1GB SFP portů a 32 10G SFP+ portů na jeden fyzický stoh. Kapacita přepínání je potom až 1 408 Gb/s.

K dispozici jsou také tři typy portů pro správu – zaprvé jde o konzolový port RJ45, zadruhé o mikro USB port a zatřetí o vyhrazený port RJ45. Pomocí druhého typu lze připojit notebooky, jež nejsou vybaveny podporou rozhraní RS232 (DB9). Přepínač je takto možné ovládat i z příkazové řádky (u vyhrazeného portu RJ45 je možné ovládání pouze přes webové rozhraní). Za zmínku stojí ještě zdvojené napájení, které minimalizuje množství odstávek, což malé a střední podniky, pro něž je JetStream T3700-52TQ, jistě ocení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články, Počítače se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.