Teorie a praxe kurzu bezpečné jízdy

Teorie nebo praxe?! Co je důležitější? Někdo zvládá lépe teorii, někdo praxi. V každém oboru jsou požadavky jiné. Jak je to ale za volantem? Praxe, řekne většina řidičů bez váhání. Jenže realita může být jiná. I teorie je totiž nesmírně důležitá. Navštivte kurz škola smyku a zdokonalte své dovednosti.

Už samotná autoškola se skládá z teoretické a praktické části. Teoretická je oblíbená méně, přeci jen, musí se při ní učit. A to moc lidí rádo nemá. Značky, křižovatky, dopravní situace, to jsou nezbytné základy. Na nich se pak staví část praktická, kterou už řidiči provádějí přímo na silnicích.

A jinak to není ani s kurzy bezpečné jízdy. Kdo se rozhodne, že si tento zážitek jednou vyzkouší na vlastní kůži, nemůže očekávat jen hodiny smyků a adrenalinové jízdy. I zde je totiž teorie základem, bez kterého zkušení instruktoři řidiče za volant nepustí.

Teorie kurzu bezpečné jízdy probíhá v dopoledních hodinách. Řidiči se dozví jak kontrolovat automobil před jízdou, jak správě držet volant, budou odhadovat vzdálenosti při brzdění, probírá se také teorie vlastností aut se zimními i letními pneumatikami, stejně tak, jako teorie chování vozu při nejrůznějších, i krizových situací.

Po teoretické části přichází oběd. A po něm už dlouho očekávaná praxe a samotný kurz bezpečné jízdy. Ta probíhá na speciálně upravených polygonech, kde řidiči čerpají cenné zkušenosti, které mohou jednou mít cenu zlata. V dané chvíli v sobě mají také velký adrenalin.

Praxe kurzu bezpečné jízdy v sobě skrývá zvládání nejrůznějších situací, nástrah, jízdu při zhoršených podmínkách, na speciálně upraveném kluzkém povrhu. Chybět nemohou ani smyky, brzdění, nejrůznější úhybné manévry a mnoho dalšího. To vše probíhá pod dohledem zkušených instruktorů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.