Dřevo – vůně domova

Milujete vůni a krásu dřeva? Jste zastánci ekologického bydlení? Pořiďte si nábytek z masivu. Pokud Vás nebaví zařizování interiéru, je pro Vás tento nábytek ideální volbou. S největší pravděpodobností bude tento nábytek téměř nesmrtelný.

Nábytek z masivu představuje spoustu výhod. Vyrábí se nejčastěji z dřeva borovice, smrku či dubu. Toto dřevo je velice odolné, proto nábytek vyniká bytelností, pevností a dlouhou životností. Nábytek se vyrábí převážně v přírodních barvách, které jsou nenapodobitelné a podtrhují jedinečnost opracovaného dřeva. Struktura dřeva je vyzdvihována speciálními přírodními vosky nebo laky. Vybrat si však můžete i nábytek barevný. Počáteční náklady na pořízení nábytku ze dřeva mohou být vyšší, ale vzhledem k jeho životnosti vychází dlouhodobě levněji.

Další skvělou vlastností dřevěného nábytku je to, že neustále pracuje. S přibývajícími léty získává nábytek na kráse. Nespornou výhodou je jeho poměrně nenáročná péče. V případě menšího poškození se dá snadno opravit, což u nábytku z jiných materiálů, možné není.

Nadčasové bydlení

Každý kus nábytku z masivu je, díky jeho struktuře, originál. Vybavit si byt nábytkem z masivu je trend, který nikdy nevyjde z módy. Dřevo je totiž nadčasové a hodí se ke všemu.  Nábytek naplní místnost typickou dřevitou vůní, která zajistí příjemné a zdravé klima, které vás bude nabíjet energií. Velice se proto hodí do dětských pokojů nebo ložnic. Nábytkem z masivu si však můžete vybavit i ostatní pokoje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.