Kineziologie, detoxikace a ájurvéda

Mezi velmi oblíbené terapeutické postupy patří kineziologie. Studuje se zde pohyb svalů a pohyby těla. Cílem kineziologie je udržování zdravotního stavu v rovnováze. Týká se to jak fyzické, tak psychické oblasti. Při nemoci, stresu nebo díky traumatům z dětství uložených v podvědomí dochází k narušení či zablokování energetických toků. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit až 75 % mozku. Díky testování svalů může terapeut tyto bloky vyhledat a pomocí jemných technik (např. jednoduchými pohyby, doteky či masážemi, světelným či barevným působením) přerušený energetický tok obnovit.

Dá se tedy říci, že kineziologie využívá vlastních ozdravných sil člověka a po odblokování se organismus vrátí zpět do rovnovážného stavu.

Kineziologie říká, že 95% onemocnění je psychosomatického původu, což znamená, že naše tělesné zdraví je závislé na našich duševních procesech. Pomocí této metody se můžeme např. zbavit bolení zad, hlavy, vředová choroba žaludku, srdeční infarkt, sexuální poruchy, vady řeči, potíže s učením, čtením, psaním, počítáním a další.

Pro očistu těla je nezastupitelná detoxikace. Díky ní se uvolní a odplaví nahromaděné toxiny, které jsou odpovědné za většinu chronických onemocnění, zejména za alergie, bolesti kloubů, únava apod. Výhodou je, že tato metoda je vhodná ke kombinaci s jakoukoliv jinou léčbou nebo alternativního postupu. Tzn. pokud člověk užívá nějaké léky, může je užívat dál, pouze k nim přidá přírodní přípravky od firmy Joalis, Diochi atd.

Řízená detoxikace je mnohem účinnější zejména proto, že se terapeut věnuje každé lidské tkáni zvlášť . Rozhodne se také, které části těla je potřeba se věnovat přednostně.

Konzultace u dr. Freje, který se zabývá zejména ájurvédou, zahrnuje pohovor s klientem neboli anamnézu, dále pulzovou diagnostikou, která je schopna odhalit blížící se nemoc ještě dřív, než nastane. Pulz se odečítá na levé i pravé ruce a na sedmi úrovních. U klienta se takto dá zjistit vrozenou a současnou konstituci, mentální stav, stav jednotlivých orgánů a tkání, životní energie, stav trávení a imunity. Každá porucha se projeví změnami v pulzu. Dále tato konzultace zahrnuje vyšetření jazyka, obličeje a očí. Dále probíhá měření tlaku a váhy, Krevní testy a testy z moči. Po vyhodnocení všech těchto faktorů je navrhnut individuální preventivní i léčebný plán.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.