Za lyžováním k sousedům

Lyžařská sezóna začíná! Milovníci chladivého poprašku již své lyže voskují, aby si mohli vychutnat první poprašek na českých horách. Ti kdo to nemohou vydržet, můžou vyrazit za kvalitnějším lyžováním k našim sousedům do Rakouska nebo na Slovensko či ještě dál do Itálie a Francie, kde je lyžování úplně nejlepší.

Někteří lidé prchají před zimním počasím do teplých krajin, jiní jej vyhledávají. Ostatně zasněžené vrcholky stromů společně s panoramatických výhledem na vrcholky hor jsou jistě nezapomenutelným zážitkem. Dovolená na horách toho má ale v zásobě mnohem více.

V tomto článku bychom vám chtěli ukázat pár tipů na zajímavé resorty. Pojďme na to!

Rakousko

Chcete se vydat do sousedního Rakouska? Neuděláte chybu. Alpy jsou totiž nejen krásné co se týče přírody, ale především nabízejí kvalitní podmínky pro lyžování. Asi nejvěhlasnější a bohužel také nejdražší středisko je Lech Zürs se 110 km propojených sjezdovek. Pokud naopak chcete ušetřit, pak se porozhlédněte po lyžování v Alpách se skipasem.

Švýcarsko

Švýcarsko má také oblast, která je pýcho lyžařského světa. Čtyři údolí Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon 2000 je jedna z nejtrendovějších lyžařských oblastí celého Švýcarska. Nabízí 330 kilometrů tratí, spoustu kulturní zábavy, kvalitní služby a slibuje pořádání hned několika mezinárodních společenských akcí.

Francie

Jedno z nejznámějších lyžařských středisek ve Francii je Chamomix. Historické středisko pod vrcholky nejvyšší hory Evropy Mt. Blanc nabízí proslulý 22 kilometrů dlouhý sjezd Vallée Blance.

Ostatně právě lyžování ve Francii je považováno za to nejlepší v Evropě. Ihned v závěsu se drží jižní svahy Itálie následovány Alpami v Rakousku.

Pokud si chcete užít lyžování na úrovni, nespoléhejte na české hory, ale raději vyrazte tam, kde jsou podmínky ideální a služby v nadstandardní. Nebudete litovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.