Zajímavá turistická místa v Krkonoších

V Adršpašských skalách jsou až 90 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, vodopád a dvě jezírka. Skalní město se dělí na Skalský hřeben, jehož nejvyšší vrchol jsou Skály (694 m), hřebeny Čáp (786 m), Supí skály (771 m) a Kraví hory (734 m).

Adršpašsko-teplické skály představují největší skalní město v Střední Evropy. Ve známost vešly po velkém požáru v 18. století, kdy velký požár zničil okolní vegetaci a světu se ukázaly krásy pískovcových útvarů. Od této doby se toto místo stalo velkým lákadlem pro turisty.

Krkonoše nabízí spoustu zajímavých míst pro výlety. Mezi ty nejhezčí patří návštěva v Bozkovských dolomitových jeskyních a Adršpašsko-teplické skály.

Bozkovské dolomitové jeskyně se nachází na rozhraní Západních Krkonoš, Jizerských hor a Českého ráje. Patří mezi nejnavštěvovanější místa v regionu. Nachází se zde křišťálová jezírka (nesou také název Labutí). Největší z nich je největší podzemní jezero v Čechách s názvem Jezerní dům.

Prohlídku těchto jeskyní zvládnou i děti, takže tento výlet můžete pojmout jako rodinný.

Celková délka okruhu je asi 350 metrů. Zbylých 700m zatím není přístupných. Po vstupu do jeskyně si prohlédnete Novou jeskyni, která má stěny posety drobnými krápníky. Potom si prohlédnete Půlnoční jeskyni a jeskyni Za prahem. Dále budete pokračovat tzv. Blátivou cestou do Loupežnické jeskyně, z níž se dostanete ke členitým třpytivým jezírkům (Labutí jezírka). Mezi další místa, která v jeskyních stojí zato navštívit, je Stará jeskyně, na kterou v roce 1947 náhodně narazili první objevitelé bozkovského podzemí. Z této jeskyně se vydáte kolem balvanovitých závalů Bludiště až do Listopadové jeskyně, která se pyšní velkým množstvím stropních a podlahových krápníků.

Určitě se nezapomeňte zajít podívat na Jezerní dóm – největší jezero v Čechách. Zrcadlí se v něm krásy celé jeskyně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.