Bydlení na venkově nebo ve městě?

Zda je lepší bydlet v centru velkého města, jeho periferii, satelitní obci, nebo rovnou na venkově, to je věčná otázka každé mladé rodiny. Všechny z možností mají samozřejmě svá nepopiratelná pozitiva. Velká města, obzvláště pak Praha, k sobě pojí výhody v podobě silnější ekonomiky a tedy vyšších platů a většího množství pracovních příležitostí, pestrobarevného kulturního života od koncertů, přes kina a divadla, po galerie, veškeré obchody, služby, restaurace, zdravotnická zařízení a školy doslova na dosah ruky. Metropole jsou bezesporu pohodlnější.

Na druhé straně pak leží ticho, klid a soukromí obyvatel venkova. Periferní oblasti měst pak představují jakýsi kompromis.

Trend odlivu obyvatel z velkých měst se však v minulých letech definitivně obrátil, jak potvrzují i výsledky Českého statistického úřadu, kteřé hovoří jasně: Češi opět migrují do velkých měst. Nejvyšší čísla v tomto směru pak samozřejmě vykazuje Praha.

Hlavním důvodem této proměny je samozřejmě fakt, že se lidé stěhují za prací, nebo se jim do zaměstnání nechce dojíždět. Svou zásluhu má ovšem i snižující se rozdíly mezi městem a venkovem. V současnosti totiž můžete bydlet i v centru Prahy, aniž byste nutně museli přijít o klid a soukromí.

Moderní developerské projekty si plně uvědomují význam těchto potřeb, a proto již ve fázi plánování počítají s takovými postupy, technologiemi a materiálem, které zaručují vysokou míru soukromí a klidu.

Jedním z takových je Rezidence Vltava, novostavba v lokalitě Rohanského nábřeží v pražském Karlíně. Projekt, který se může pochlubit absolutním vítězstvím na soutěži Realitní projekt roku 2014, vychází z návrhu prestižního švýcarského architektonického studia EM2N a slibuje svým budoucím obyvatelům luxusní byty v centru Prahy. I s klidem a soukromím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.