Místo podnikání a provozovna

Provozovna a místo podnikání jsou dva odlišné, leč často zaměňované, termíny. Místo podnikání má každý podnikatel a většinou se jedná zároveň o jeho bydliště. Provozovna je pak místem, kde poskytuje své služby nebo prodává zboží. Její zřízení však není pro podnikatele povinné. Pokud si budete chtít provozovnu zřídit, musíte to oznámit živnostenskému úřadu a také ji náležitě označit. Oznámit ji můžete už při vyřizování živnostenského oprávnění nebo až v průběhu podnikání.

Informace týkající se problematiky místa podnikání najdete na webových stránkách www.osvc-podnikatel.cz, které všem především začínajícím podnikatelům poskytují užitečné informace pro jejich rozvíjející se byznys. Podnikání z hlediska administrativy sice není náročné. Pokud ale nevíte, co vše je potřeba zařídit, může se vám to zpočátku zdát složité.

Jako místo podnikání může sloužit i virtuální kancelář. Ta se používá tehdy, když chcete, abyste v živnostenském rejstříku měli uvedenou atraktivnější lokalitu (například Prahu a ne malou obec, ve které žijete). Za virtuální kancelář pak zaplatíte měsíční pronájem. Slouží ale pouze jako adresa, vy se v ní fyzicky vůbec nemusíte vyskytovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.