Pěstování kustovnice čínské

Pokud jste si oblíbili kustovnici čínskou, nemusíte ji pouze kupovat, ale můžete si ji zkusit i vypěstovat. Jelikož se jedná o keř, budete k jejímu pěstování potřebovat dvůr či zahradu. Jestliže tedy bydlíte v bytě, na balkoně kustovnici opravdu vypěstovat nezvládnete. Jelikož kustovnice v Čechách nemá pro svůj růst 100% optimální podmínky, je možné, že tolik nevyroste a že i její plody budou drobnější. To však ničemu nevadí, pozitivní účinky si totiž zachovají.

Na pěstování kustovnice čínské budete potřebovat kyprou, písčitou až jílovitou půdu, do které stromek na začátku jara vysadíte. Jestliže tedy kustovnici chcete pěstovat, máte teď ideální dobu začít shánět její sazenici. Stromky se od sebe rozsazují alespoň do vzdálenosti 2 metrů. Je potřeba jim pro růst poskytnout dostatek prostoru.

Během růstu stačí kustovnici jen občas zalít a přihnojit. Prvních plodů se můžete dočkat už za dva roky po výsadbě. Je to však individuální, jelikož hodně záleží na podmínkách, ve kterých se kustovnice pěstuje. Díky svým drobným fialovým kvítků zastane i funkci okrasného stromku. Kvete během jara a léta, její plody se tedy sklízí na podzim. Ty pak stačí jen usušit nebo je využít k přípravě domácí šťávy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.