Viasat History uvede seriál o stavbě středověkého hradu

Na kanálu Viasat History se diváci mohou těšit na seriál Hradní tajnosti, který se zabývá tím, jak postavit hrad pouze s využitím středověkých prostředků.

„Projektový“ hrad nese název Guedelon a roste v Burgundsku. Staví jej tam dělníci pod vedením historiků Ruth Goodmanové, Petera Ginna a Toma Pinfolda, a to výhradně s využitím postupů, nástrojů a materiálů známých ve 13. století.

Jde přitom o největší architektonický experiment na světě – jeho realizátoři za sebou mají 25 let bádání a objevování polozapomenutých znalostí a dovedností středověkých mistrů. Televizní štáb tak sleduje řemeslníky, kteří tyto znalosti oprašují a převádí je do reality právě při stavbě hradu Guedelon.

Tým historiků pak zkoumá, jakým způsobem ovlivňovaly konečnou podobu hradu způsoby vedení válečných konfliktů či jak se zajišťovala soběstačnost pevností při mnohaměsíčních obléháních nepřítelem. Členové týmu již několik podobných experimentů absolvovali, žádný však neměl takový rozsah.

Na seriál Hradní tajnosti se můžete podívat každou středu od 4. března do 1. dubna letošního roku vždy od 20:00.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.