TP-Link uvádí přístupový bod s rychlostí 750 Mbit/s

TP-Link přichází na trh s bezdrátovým gigabitovým přístupovým bodem Access Point AP200, který je určen pro domácnosti a kanceláře.

Novinka je vybavena výkonnými externími anténami, a tak zvládne pokrýt i větší prostory. Maximální kombinované rychlosti 750 Mbit/s je dosaženo podporou standardu 802.11ac ve dvou frekvenčních pásmech – v pásmu, 2,4 GHz jde o rychlost 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak 433 Mbit/s. Samozřejmostí je oddělení pásem pro různé typy využití.

TP-Link Access Point AP200 je možné používat v několika různých režimech – jako klasický přístupový bod (AP), jako opakovač signálu (repeater či extender) či jako klientský modul pro zařízení, jež sama o sobě nejsou vybavena podporou Wi-Fi.

Zařízení disponuje taktéž podporou technologie Power-over-Ethernet (PoE), díky které je možné jej napájet skrze datový kabel, a není tak nutné tahat přes místnost dvojí kabeláž. Instalace tímto způsobem je možná do vzdálenosti 30 metrů od výchozího routeru (který však taktéž musí podporovat PoE).

Access Point AP200 je možné konfigurovat a nastavovat prostřednictvím přehledného webového rozhraní, kde lze kromě správy sledovat i stav a provoz sítě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.