Aktivní dovolená na Mallorce

Mallorca je ostrov nekonečných možností. Trávit svůj volný čas během zájezdu můžete jak odpočinkem na krásných písečných plážích, tak i nejrůznějšími aktivitami. Klimatické podmínky sem lákají turisty z celého světa po celý rok. Z aktivit si můžete vybrat mezi suchozemskými, vodními a dokonce sporty odehrávajícími se ve vzduchu.

Již brzo v ranních hodinách, kdy ještě nefouká tolik vítr, vstávají vyznavači horkovzdušných balonů, tandemových seskoků, paraglidingu či rogal. Při plachtění vysoko nad ostrovem se vám naskytne dechberoucí pohled. Plachtit můžete jako ptáci a vychutnat si Mallorcu z ptačí perspektivy.

Naleznete zde nespočet míst pro vyzkoušení vodních sportů. Cenově náročnější a obtížnější je třeba jachting, největší výukovou školu najdete v Portu de Pollenca. Vynikající podmínky pro windsurfing můžete vyzkoušet u zátoky Cala Millor, Palmy nebo v Es Trensu. Další oblíbenou činností je potápění. Mallorca nabízí ponory v oblasti jeskyní kolem ostrova Isla Dragonera. Můžete zde vyzkoušet i novinku ve formě nočního potápění.

Pěší turisty pak lákají hory a ostrov poznávají po vyznačených stezkách. Užitečnou mapu, která vám pomůže při výletech do okolí, najdete na turistických informacích. I s cyklisty se tu můžeme setkat na každém rohu. Přispívají k tomu i četné půjčovny kol, ve kterých si můžete vybrat kolo, které bude odpovídat vašemu výletu. Nabízejí kola jak běžná treková, tak i horská pro náročnější stezky.

Při vycestování na Mallorcu nenechávejte doma ani in-line brusle, můžete si tu dokonce své znalosti bruslení zdokonalit v některém z kurzů. Dále na Mallorcu často míří turisté vyznávající golf, tenis či jízdu na koni. Je jisté, že i vy si na Mallorce najdete aktivitu, při které si užijete zábavu a shodíte nadbytečná kila.

Pokud nepatříte mezi fanoušky ležení na pláži a nic nedělání, Mallorca je pro vás jak stvořená. A pokud se vám navíc podaří zájezd zakoupit a last minute slevou, prožití ideální aktivní dovolené již nic nemůže bránit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.