Migréna není obyčejné zabolení hlavy

Budeme-li se bavit o migréně, rozhodně o ní nebudeme polemizovat jako o normální bolesti hlavy, která je způsobena např. únavou a pomůže nám ,,prostě se jen trošku prospat“. Každý člověk trpící migrénami vám může směle potvrdit, že se nejedná ani zdaleka o příjemnou záležitost.

Nejčastěji jí trpí převážně ženy a děti, ale najdou se i muži. Je třeba ale i nutno podotknout, že tato extrémní bolest hlavy nemusí být spojená jen s fyzickou, ale i psychickou stránkou člověka, tzn. přichází zároveň se stresem, což je jeden z jejích hlavních poháněčů anebo je zapříčiněná nějakým traumatem (např. z dětství), jejíž spouštěč může být vzpomínka vědomá nebo dokonce i samotné podvědomí. V takovém případě se jedná o psychosomatický problém. I ten se dá řešit, a to například čínskou medicínou, díky jejím vynikajícím diagnózám a unikátním léčebným metodám.

Hlavní a vedlejší příznaky migrény

Migréna přichází v záchvatech, tím myšleno v ukrutných bolestech, které jsou schopny ochromit celé tělo a organismus. Může trvat minuty či dokonce až několik dní. Často jsou s ní spojovány další nepříjemnosti jako jsou:

  • citlivost zraku, převážně na světlo
  • nevolnost
  • závratě
  • silné bušení srdce
  • zvracení
  • průjem
  • plačtivost
  • úzkost a deprese (díky nepřestávající bolesti)

Běžný postup, když jdeme k lékaři

Zjistili jste, že máte některé výše zmíněné příznaky a především obrovskou impulzivní bolest hlavy s tím, že ani paralen, ani brufen a dokonce ani koldrex vám úplně nepomůžou? Tím úplně je myšleno to, že bolest se utiší anebo na chvíli přestane, ale po odbití účinné lhůty je migréna zase zpět. Podobné prášky bychom museli brát neustále a více než je zdrávo, abychom bolestmi netrpěly, čímž bychom dosáhli jedině toho, že by mohlo dojít ke krvácení do žaludku, zničení funkčnosti jater či úplnému předávkování a následné smrti. Tyto prášky migrénu sice lehce utlumí, ale ani zdaleka nevyléčí.

Obvodní lékař Vás pošle na neurologii, kde vám udělají EEG a různá vyšetření hlavy. Migrenózní stavy jako diagnóza? Dostanete další prášky! Ale takové, které budete brát pravidelně, nejčastěji před spaním (např. Sandromigran), aby se riziko nástupu záchvatu migrény snížilo. Ale proč užívat tolik chemie, když existuje něco, čemu se říká tradiční čínská medicína, nabízí mnohem míň chemikálií a více přírody k léčbě, jako jsou např. čaje, akupunktura a akupresura.

Čínský čaj

Čínský čaj a odvary – snad nejsnadnější forma léčby. Čaje máme rádi skoro všichni a právě to nám může napomoci ke zdraví. Ideální je černý čaj Pu´er + Cassia Semeno, jeho hlavním účinkem je snížení bolesti hlavy, taktéž je dobrý na závratě či průjmy. Vynikající je taktéž odvar z čínské jedné Chryzantémy, které je velice bohatá na vitamíny a hojně pěstovaná.

Akupunktura a akupresura

Akupresura – jedná se o léčebnou metodu tradiční čínské medicíny, které byla používána již před mnoha tisíciletími a třeba i nevědomky. Tělo je plné akupresurních bodů, jejichž tisknutí pomáhá od bolesti. Bod, který pomůže od bolestí při migréně se nachází na pravé ruce, přesněji mezi palcem a ukazovákem, kde končí rýha v pokožce. Tisknutím tohoto bodu si odlehčíte nejen od bolesti hlavy.

Akupunktura – je to účinný způsob léčby chronické bolesti hlavy. Jedná se o lehké zapíchnutí jehly do akupunkturního bodu velice blízko centra bolesti na stejné straně a části těla. Nejčastějším bodem jsou uši. Tato léčba byla vědci prohlášena za jednu z nejlepších léčebných metod, ale bohužel ji stále medicína, kromě té čínské, moc nebere v potaz.

Zajímáte-li se o Prodlužování řas Praha, nebo shellac neváhejte kliknout a zjistit bližší informace o těchto službách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.