Nové powerline adaptéry od TP-Linku zařazují vyšší rychlost

TP-Link se pochlubil novinkou v podobě sady powerline adaptérů TL-PA4010PKIT, která přenese data v domácnosti prostřednictvím elektrické sítě.

Powerline adaptéry jsou určeny především tam, kde z nějakého důvodu není možné dodat bezdrátovou síť, případně je nepraktické používat pro účely zavedení internetu ethernetový kabel.

Nově dostupná sada od TP-Linku disponuje pokročilou technologií HomePlug AV, díky níž je teoretická rychlost přenosu dat navýšena až na 500 Mbit/s, samozřejmě v závislosti na stavu elektrických rozvodů v konkrétní budově. Maximální vzdálenost přenosu pak činí 300 metrů délky kabelu, což by mělo stačit jak většině domácností, tak i menším kancelářím.

Adaptéry jsou přitom schopni zapojit a aktivovat i laici. Je to jednoduché: adaptéry zapojíte do zásuvky (jeden v místě, kde máte router, a druhý v místě, kam chcete dostat signál), první z adaptérů propojíte prostřednictvím ethernetového kabelu s routerem, druhý úplně stejným způsobem s koncovým zařízením, a následně zmáčknete tlačítko šifrování encryption.

Kromě jiného myslel TP-Link při vývoji novinky i na životní prostředí. V úsporném režimu, který se automaticky aktivuje při nečinnosti, získáte až 85procentní snížení spotřeby energie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.